Bitcoin'de İşler Karıştı

First Meta adlı Singapurlu Bitcoin firmasının CEO'su Autumn RADTKE ölü bulundu.


06 Mart 2014 12:48
Geçtiğimiz hafta Japon Bitcoin takas firması Mt. Gox, 65 milyon dolar değerinde Bitcoin'i kaybettiğini bildirmiş ve kepenkleri indirmişti. Daha sonra İngiltere'nin Bitcoin'den vergi almama planı ortaya çıkmış, yüzler gülmüştü.

BİTCOİNLER ÇALINDI


Bu hafta ise ortalık iyice karıştı. "Bitcoin Bankası" olarak bilinen Flexcoin hacklendi, 896 Bitcoin çalındı. Tıpkı Mt. Gox gibi Flexcoin de iflas etti. Web sitesinde "Üzgünüz, saldırıya uğradık, her şeyimiz çalındı" mesajı yayınlandı.

Bir başka Bitcoin takas firması olan Poloniex ise Bitcoin'lerini çaldırdı. Bir hacker, sistemde bir açık yakaladı. Aynı anda çok sayıda Bitcoin çekme talebi yollayan hacker, sistem açığından faydalanarak firmanın Bitcoin'lerinin %12'sini çaldı.

Aynı anda birden fazla Bitcoin çekme talebinde bulunursanız sistem neye uğradığını şaşırıyor ve veritabanına doğru girdiler işliyor. Hesap bakiyesi negatife düşse bile veritabanındaki girdiler doğru işlendiği için sıkıntı çıkmıyor.

Firma şimdilik tüm Bitcoin işlemlerini güvenlik tedbiri almak adına durdurdu. Kullanıcılar ise bakiyelerinin %12.3'ünün gittiğini gördüler. Poloniex'in ilerleyen günlerde kullanıcıların zararını nasıl karşılayacağı ise bilinmiyor.

CEO EVİNDE ÖLÜ BULUNDU

Bitcoin dünyası tüm bu haberlere üzülürken ve sanal para biriminin kırılganlığı artmakta iken First Meta adlı Singapurlu Bitcoin firmasının CEO'su evinde ölü bulundu. İlk kanılar ölümün intihar olduğu yönünde seyretse de polis soruşturması devam ediyor.

First Meta platformunda herhangi bir saldırı ya da kayıp gözlenmiş değil. Çalışanlar şaşkınlıklarını ve üzüntülerini bildirip, CEO Autumn RADTKE'nin ailesine taziyelerini sunuyorlar.Kaynak : SHIFTDELETE
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 

KÖŞE YAZARLARI

Gündem ve diğer konularla ilgili konular.

Query Error : (select yazarlar.Resim,yazarlar.Baslik as yazaradsoyad,yazarlar.Eposta as yazareposta,yazilar.*,yazarlar.Baslik as yazarbaslik,MAX(yazilar.Tarih) as yazitarih from yazilar,yazarlar where yazilar.Tarih = (SELECT MAX(Tarih) FROM yazilar where yazarID=yazarlar.ID) AND yazilar.onay=1 AND yazarID=yazarlar.ID group by yazarID order by yazilar.Tarih desc limit 0,3).Expression #4 of SELECT list is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'kma0002_sys.yazilar.ID' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by