Engelleri Şiirle Aşıyor

Rize’de orta okul mezunu bedensel engelli genç yazdığı yüzlerce şiir ile duygularda engel olmadığını gösterdi.


04 Haziran 2013 15:23
Rize’de yaşayan 23 yaşındaki bedensel engenli genci Rize Valisi Nurullah ÇAKIR keşfetti. Edinilen bilgiye göre Çakır’ın bir gün  konutunun yanında bulunan Botanik Bahçesi’nde tanıştığı 23 yaşında ki Hızır DURSUN’un gizli bir şair olduğu ortaya çıktı. Çakır, Dursun’un gizli kalmış şiirlerinin sanatseverlerle buluşması için bir kitap hazırlanması için çalışma başlattı.

Vali Çakır’ın talimatı ile Rizeli araştırmacı yazar Recep KOYUNCU ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğrencisi Elif YEMENİ çalışmalara başladılar. Rize Valiliği tarafından basımı yapılacak kitapta engelli şaire ait bine yakın şiire yer verilmesi planlanıyor.

Rizeli genç şairin 4 yaşında geçirdiği bir trafik kazası sonucu bir kolunu kullanamaz hale geldiği ve epilepsi hastası olduğu öğrenildi. Sadece tek kolunu ve parmaklarını kullanabilen Hızır DURSUN sevgi temalı şiirlerini bilgisayar ortamında yazıyor.Kaynak :
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 

KÖŞE YAZARLARI

Gündem ve diğer konularla ilgili konular.

Query Error : (select yazarlar.Resim,yazarlar.Baslik as yazaradsoyad,yazarlar.Eposta as yazareposta,yazilar.*,yazarlar.Baslik as yazarbaslik,MAX(yazilar.Tarih) as yazitarih from yazilar,yazarlar where yazilar.Tarih = (SELECT MAX(Tarih) FROM yazilar where yazarID=yazarlar.ID) AND yazilar.onay=1 AND yazarID=yazarlar.ID group by yazarID order by yazilar.Tarih desc limit 0,3).Expression #4 of SELECT list is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'kma0002_sys.yazilar.ID' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by