Kaçakla Mücadele Sürüyor

Rize Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdüdürlüğü, kaçak sigara ile mücadele etmeye devam ediyor.


12 Şubat 2013 16:24
Rize Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 5 Şubat 2013 günü saat 10:00 sıralarında Merkez Piriçelebi Mahallesi, Cumhuriyet Meydanı'nda seyreden Çanakkale plakalı bir aracı şüphe üzerine durdurdu.

Durdurulan araçta yapılan arama sonucu, aracın ön motor kısmı da dahil olmak üzere değişik bölmelere zulalanmış halde üzerinde TAPDK bandroü bulunmayan ve gümrük kaçağı olduğu belirlenen 1.850 paket kaçak sigara ele geçirildi.

10 Şubat 2013 günü ise Çayeli İlçesi'nde yine şüphe üzerine durdurulan Kırşehir plakalı bir araçta yapılan aramalar sonucu 2.040 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.

Adli makamlardan alınan "Arama ve El Koyma" kararı ile ele geçirilen ve üzerinde TAPDK bandrolü bulunmayan, çeşitli markalarda toplam 21.890 Paket gümrük kaçağı sigara ve kaçakçılık işinde kullanılan araçlardan birine el konuldu.

Her iki olayla ilgili olarak göz altına alınan V.T., A.B., H.M., M.E.A., G.A., A.T. ve Ö.S. isimli şahısların hakklarında 5607 ve 4733 sayılı kanunlar uyarınca işlem yapıldıktan sonra serbest bırakıldığı bildirildi.Kaynak :
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 

GAZETE MANŞETLERi

Görüntülemek istediğiniz gazeteyi seçiniz

Yöresel Ürünler