Rize Valisiyim Diyerek Dolandırdı

Kendisini Rize Valisi Nurullah ÇAKIR olarak tanıtan kişi, eski Galatasaray yöneticisi Abdurrahim ALBAYRAK'ı dolandırdı.


14 Şubat 2014 22:42
Albayrak'ı telefon ile arayan kişi, kendisinin Rize Valisi Nurullah ÇAKIR olduğunu belirterek bir öğretmenin çocuğunun kanser tedavisi gördüğünü ve Albayrak'tan aileye yardım için vereceği banka hesap numarasına 10 bin lira yatırmasını istedi. Albayrak da verilen hesap numarasına parayı yatırdı. Daha sonra aynı kişi ya da kişiler, Albayrak'ın şirketini arayarak, yanlış hesap numarası verdiklerini, verecekleri başka bir IBAN numarasına para yatırmalarını istedi. Bunun üzerine şirket yetkilileri durumu Abdurrahim ALBAYRAK'a bildirdi.
 
Albayrak da Rize Valisi Nurullah ÇAKIR'ı arayarak, paranın hesaba yattığını, herhangi bir sorun olmadığını söyledi. Çakır'ın böyle bir görüşmenin kendisi tarafından yapılmadığını, herhangi bir yardım taleplerinin bulunmadığını söylemesi üzerine Albayrak dolandırıldığını anladı.
 
Görüşmenin ardından Rize Emniyet Müdürlüğü tarafından olayla ilgili olarak soruşturma başlatıldı.

Kaynak :
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 

KÖŞE YAZARLARI

Gündem ve diğer konularla ilgili konular.

Query Error : (select yazarlar.Resim,yazarlar.Baslik as yazaradsoyad,yazarlar.Eposta as yazareposta,yazilar.*,yazarlar.Baslik as yazarbaslik,MAX(yazilar.Tarih) as yazitarih from yazilar,yazarlar where yazilar.Tarih = (SELECT MAX(Tarih) FROM yazilar where yazarID=yazarlar.ID) AND yazilar.onay=1 AND yazarID=yazarlar.ID group by yazarID order by yazilar.Tarih desc limit 0,3).Expression #4 of SELECT list is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'kma0002_sys.yazilar.ID' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by