Ünlülerin Uyşturucu Davası

Ünlülerin uyuşturucu davasında ilk duruşma sona erdi. 53 Sanıklı davanın ilk duruşması İstabul 19'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü.


06 Haziran 2014 10:09
Oyuncular Kenan İMİRZALIOĞLU, Engin GÜNAYDIN, Sarp APAK, Hakan YILMAZ, Ersin KORKUT ile şarkıcılar Mehmet ERDEM ve Koray CANDEMİR'in de aralarında bulunduğu 53 sanık hakkında "Uyuşturucu madde ticareti yapmak" ve "Uyuşturucu madde kullanmak ve bulundurmak" iddiasıyla açılan davanın ilk duruşması sona erdi.

İstanbul Adalet Sarayı'nda bulunan 19. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuklu 13 sanık ile oyuncular Engin GÜNAYDIN, Gökçe ÖZYOL ve Duygu YETİŞ'in de bulunduğu tutuksuz 7 sanık ve avukatları katıldı.

Aralarında Kenan İMİRZALIOĞLU, Sarp APAK, Hakan YILMAZ, Ersin KORKUT ile şarkıcılar Mehmet ERDEM ve Koray CANDEMİR'in de bulunduğu tutuksuz sanıklar ise duruşmaya katılmadı. Mahkeme Başkanı, ilk olarak tutuklu sanıkların savunmalarının alınacağını belirtti.

"ENGİN GÜNAYDIN'A UYUŞTURUCU TEMİN ETTİM"

Set işçisi olarak çalıştığını belirten tutuklu sanık Ahmet SAĞLAM ise, oyuncular Engin GÜNAYDIN ve Gökçe ÖZYOL'a uyuşturucu temin ettiğini belirtti. Kullandığı arabanın şirket aracı olduğunu, ancak oyuncu Hakan YILMAZ'ın da bu aracı kullandığını ifade eden Sağlam, "Hakan Yılmaz'ın o arabada uyuşturucu taşıdığımdan haberi yoktu" diye konuştu.

"STRESLİ MESLEĞİM YÜZÜNDEN KULLANDIM"

Tutuklu sanıkların savunmalarının alınmasının ardından, oyuncu Engin GÜNAYDIN savunmasını yaptı. Kimseye uyuşturucu madde temin etmediğini, sadece kendisinin kullandığını söyleyen Günaydın, "Çok stresli bir mesleğim olduğu için ve uyumak için esrar kullanıyordum. Günde 18 saate yakın çalışıyorum. Ahmet SAĞLAM'ın başka kimseye uyuşturucu verdiğini bilmiyorum, ondan aldığımı da hiç kimseye kullandırtmadım. Ben bu olaylardan sonra uyuşturucu kullanmayı bıraktım, tedavi olmaya da hazırım" ifadesini kullandı.

Günaydın'ın savunmasının alınmasının ardından duruşma yarın saat 09.00'a ertelendi.

"HASSAS TERAZİ PASTA VE BÖREK İÇİN"

Uyuşturucu ticareti yapmakla suçlanan tutuklu sanık Abdurrezzak ÇİL, balıkçılık yaptığını ve kendi halinde biri olduğunu söyledi. Çil, telefon konuşmalarında "Kaç kasa ayarlayalım?" şeklindeki konuşmalarda kast ettiğinin balık olduğunu ileri sürdü. Tutuklu sanık Zeki YALÇIN'da, evinde çıkan hassas teraziyi "Mutfakta, pasta börek yaparken" kullandığını iddia etti.

İDDİANAME'DEN

İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü tarafından 6 Ağustos 2013 tarihinde operasyon düzenlenmiş, gözaltına alınan oyuncular Engin GÜNAYDIN, Kenan İMİRZALIOĞLU, Sarp APAK, Hakan YILMAZ ve Ersin KORKUT ile şarkıcılar Mehmet ERDEM ve Koray CANDEMİR'in de aralarında bulunduğu 53 kişi hakkında "Uyuşturucu madde ticareti yapmak" ve "Uyuşturucu madde kullanmak ve bulundurmak" suçlarından hazırlanan 203 sayfalık iddianame hazırlanmıştı.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Ali UYSAL tarafından hazırlanan iddianamede, şüpheli Fırat DAĞTAŞ'ın "Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak", "Örgüt faaliyeti içinde uyuşturucu madde ticareti yapmak" suçlarından 9,5 yıl ile 28,5 yıl arasında değişen hapisle cezalandırılması isteniyor.

Şüpheli Ahmet ÇARDAK'ın da, "Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak", "Örgüt faaliyeti içinde kokain ve eroin ticareti yapmak" ve "Uyuşturucu madde kullanmak veya bulundurmak" suçlarından 13 yıl ile 38 yıl arasında değişen hapisle cezalandırılması isteniyor.

ÜNLÜLERİN 6 YILDAN 17 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

Şarkıcılar Mehmet ERDEM, Koray CANDEMİR, Barış GÜNEY ve Cihan GÜÇLÜ, yönetmenler Uluç BAYRAKTARve Mehmet Can KARCI ile oyuncular Kenan İMİRZALIOĞLU, Engin GÜNAYDIN, Sarp APAK, Ersin KORKUT, Gökçe ÖZYOL, Murat YILDIRIM, Eray ÖZBAL, Cemil BÜYÜKDÖĞERLİ, Duygu YETİŞ, Kağan RAZGIRAT, Onur BULDU, Şahin IRMAK, Murat EKEN ve Erdem BAŞ'ın da aralarında bulunduğu 32 şüphelinin, "Uyuşturucu madde ticareti yapmak" ve "Uyuşturucu madde kullanmak veya bulundurmak" suçlarından 6 ile 17 yıl arasında değişen oranlarda hapis cezasına çarptırılması talep ediliyor.

HAKAN YILMAZ'IN 20 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

Oyuncu Hakan YILMAZ'ın da, "Çıkar amaçlı suç örgütüne yardım etmek" suçundan 1 ile 3 yıl, "Uyuşturucu madde ticareti yapmak" suçundan 5 ile 15 ve "Uyuşturucu madde kullanmak veya bulundurmak" suçlarından da 1 ile 2 yıl arasında olmak üzere toplam 7 ile 20 yıl arasında değişen oranlarda hapisle cezalandırılması isteniyor.

Diğer şüphelilerin de, 8 yıl ile 35 yıl arasında değişen oranlarda hapisle cezalandırılmaları talep ediliyor.

Kaynak :
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 

KÖŞE YAZARLARI

Gündem ve diğer konularla ilgili konular.

Query Error : (select yazarlar.Resim,yazarlar.Baslik as yazaradsoyad,yazarlar.Eposta as yazareposta,yazilar.*,yazarlar.Baslik as yazarbaslik,MAX(yazilar.Tarih) as yazitarih from yazilar,yazarlar where yazilar.Tarih = (SELECT MAX(Tarih) FROM yazilar where yazarID=yazarlar.ID) AND yazilar.onay=1 AND yazarID=yazarlar.ID group by yazarID order by yazilar.Tarih desc limit 0,3).Expression #4 of SELECT list is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'kma0002_sys.yazilar.ID' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by